android - RokaWorks

Menu
Přejít na obsah
Profi Diag


Budíky


Klíče & imo


Předkup. kontrola

Carplay
PřipravujemePřipravujemeAndroid obrazovka - Android Screen
Samostatný systém, kterým můžete výrazně omladit vozidlo a dodat velmi mnoho funkcí které nemá.

Základní informace o zapojení / konektivitě
Starší modely (E39, E38, E46, E53, E83) nebo řady E9x/E8x pokud mají pouze rádio bez navigace.
Android obrazovka
přímo nahrazuje původní rádio. Zůstává pouze původní zesilovač či radiomodul (pokud je) kvůli přenosu zvuku do reproduktorů.
V případech, kdy se v původním rádiu/navigaci resetovali palubní informace - doporučuje se přidat k Android obrazovce doplněk do svazku (jednotka), pro ovládání původních hodnot (např. spotřeba a další). Příplatek u takového zařízení vč instalace licence k němu a aplikace je cca 2500kč (netýká se E9x a E8x řad).
Od řady E60/E90/E70 a výše (mimo X3 E83 a Z4 E85) které mají iDrive (navigační obrazovku)
Android Obrazovka + původní iDrive jednotka a rozhraní se zachovává! A musí být funkční! A to včetně F a G řad! Android Obrazovka nemůže technicky nahradit původní iDrive. (iDrive je zdrojem komunikace a zvuku pro vozidlo a i pro Android obrazovku)
  • Přes Android obrazovku nelze nahlížet na některé tovární funkce jako servisní intervaly, nastavení vozu apod. Mezi iDrivem nebo Androidem se proto přepináme podržením tlačítka MENU u joysticku.

                                        
Android obrazovka VS. CarPlay/AndroidAuto
Android obrazovka se v zásadě chová jako Android tablet, ale integrované do vozu s designem obrazovky imitující původní vzhled obrazovky vozu.
Můžeme instalovat příslušné aplikace dostupné pro Android zařízení, jako Netflix, HBO, Waze, Spotify a mnohem více.
A v tom je zásadní výhoda oproti původnímu originálnímu systému nebo rozhraní vysílané z telefonu, které známe jako CarPlay nebo AndroidAuto.
CarPlay / AndroidAuto a proč je Android obrazovka lepší - rozdíl je, že nejsme naproti těmto systémům omezeni. Systém CarPlay / AndroidAuto je totiž pouze zjednodušené grafické rozhraní pár aplikací z mobilního zařízení, které je dělané tak, aby co nejméně upoutáválo řidičovu pozornost a podle toho je taky tak omezen. Nabídka aplikací či funkcí je pouze daná výrobci aplikací, které pro rozhraní CarPlay a AndroidAuto aplikace udělali a byli schváleny pro toto řidičské rozhraní CarPlay / AndroidAuto.
A těchto aplikací je o dost méně, než v samotném operačním systému mobilního zařízení jakým je Apple iOS nebo Google Android. Nemůžeme nijak pouštět videa, hrát hry a další, protože to výrobci neumožnili.
Proto do něj nelze libovolně vše instalovat jako do Android obrazovky. Více informací - Viz stránka o Android Auto a Apple CarPlay ZDE
CarPlay a AndroidAuto je spíše vhodné pro uživatele, kteří nejsou nároční a chtějí do šroubku zanechat původní hardware, design vozu a postačí jim navigační aplikace, poslech hudby a její ovládání či podobné menší vychytávky.

  • V Android obrazovce ovšem můžeme mít integrovaný Apple CarPlay nebo i AndroidAuto.
Můžeme spustit tato rozhraní z telefonu přímo v rámci tohoto systému Android obrazovky. Obě varianty, jsou bezdrátové.
U levnějších a slabších Android zařízeních, které mají systém Android 10, je někdy nutná možnost zapojit speciální jednotku (dongle) do USB Android Obrazovky pro plnou bezproblémovou funkcionalitu.Nevíte, jaký máte typ iDrive nebo Navigace a podle toho nevíte určit, které informace se Vás týkají?
Nevíte, jakou řadu vozu?
Vyhledat ve veřej. katalogu. Zadat posl. 7 znaků z VIN do pole "VIN kód".


Jsou na výběr možnosti lyšící se hlavně podle velikosti operační paměti, velikosti interní paměti zařízení a velikosti displeje.
Levnější a zároveň to minimum co doporučjeme je konfigurace 4GB Ram + 64GB interní paměť, která se jeví dlouhodobě stabilně. Slabší verze může omezovat a zpomalovat nativní funkce zařízení. Běžně tato zařízení mají systém Android 10 - dlouhodobě stabilní a odladěné - což považujeme jako minimum.

Aktuální informace k verzím od roku 2023
Dnes již jsou zařízení, která obsahují operační systém Android 12 a vzhled menu jako poslední verze originálního iDrive - řiká se ji ID8. V kombinaci procesoru Snapdragon 662 se jedná o jednu z posledních verzí, které jsou velmi svižné a funkční. A navíc vzhled ID8 opravdu přidává na kráse celého systému.
V těchto případech lze dokonce zakoupit variantu s 8GB RAM a 256GB intertní paměti. V těchto případech ovšem bývá cena i mírně vyšší.

Cena se může lyšit dle modelu a jeho složitosti zapojení, vždy je upřesněno u konkrétního případu. A dále může být nutné příplatků za případná žádaná příslušenství jako instalace zadní kamery a dalších.

Možnosti nejčastějších výběrů displeje:
Pro F řady - 10.25" nebo 12.3"
Pro E řady - 8.8" nebo 10.25"
Vyší úhlopříčka ve většine případů znamená vyšší rozlišení (Full HD) 1920 x 1080 a menší verze bývá (HD-720p) 1280 x 720

Výběr operační paměti s velikostí kapacity interní paměti pro ukládání souborů a instalaci aplikací
4GB RAM + 64GB interní pamět
6GB RAM + 64GB interní pamět
6GB RAM + 128GB interní pamět
8GB RAM + 256GB interní pamět

Ukázka Android obrazovkového systému
Návrat na obsah