0
0,00  0 položek

Žádné produkty v košíku.

Android obrazovka - Android Screen.

Samostatný systém, kterým můžete výrazně omladit vozidlo a dodat velmi mnoho funkcí které nemá.
RokaWorks / Služby / Jednotky a klíče / Android obrazovka - Android Screen

Samostatný systém, kterým můžete výrazně omladit vozidlo a dodat velmi mnoho funkcí které nemá.

Proč instalovat do vozu?

Umožňuje velmi otevřený systém, který v zásadě funguje jako chytrý telefon či tablet s Android systémem.

Můžeme si nainstalovat veškeré aplikace z Google Play store a používat je v rámci vozu.

Jak to funguje?

Představte si jednoduše tablet. Každý tablet má svůj operační systém.

Může mít reproduktory, mikrofon a další periférie, které si na něj připojíme. A takto to slouží ve vozidle. Tablet ve tvaru displeje hodící se do daného vozidla často při zachování původního designu a vzhledu, využívající stávající komponenty pro vstup i výstup z vozidla včetně zvukové aparatury, ovládání, vstup mikrofonu, realizace handsfree, sledování obrazovky od fotografií po videa a mnohem více.

Základní informace o zapojení / konektivitě

Starší modely (E39, E38, E46, E53, E83) nebo řady E9x/E8x pokud mají pouze rádio bez navigace.

Android obrazovka přímo nahrazuje původní rádio. Zůstává pouze původní zesilovač či rádiomodul (pokud je) kvůli přenosu zvuku do reproduktorů.

V případech, kdy se v původním rádiu/navigaci resetovali palubní informace - doporučuje se přidat k Android obrazovce doplněk do svazku (jednotka), pro ovládání původních hodnot (např. spotřeba a další). Příplatek u takového zařízení vč instalace licence k němu a aplikace je cca 2500kč (netýká se E9x a E8x řad).

Od řady E60/E90/E70 a výše (mimo X3 E83 a Z4 E85) které mají iDrive (navigační obrazovku)

Android Obrazovka + původní iDrive jednotka a rozhraní se zachovává! A musí být funkční! A to včetně F a G řad! Android Obrazovka nemůže technicky nahradit původní iDrive. (iDrive je zdrojem komunikace a zvuku pro vozidlo a i pro Android obrazovku)

 • Přes Android obrazovku nelze nahlížet na některé tovární funkce jako servisní intervaly, nastavení vozu apod. Mezi iDrivem nebo Androidem se proto přepináme podržením tlačítka MENU u joysticku.

Android obrazovka VS. CarPlay/AndroidAuto

Android obrazovka se v zásadě chová jako Android tablet, ale integrované do vozu s designem obrazovky imitující původní vzhled obrazovky vozu.

Můžeme instalovat příslušné aplikace dostupné pro Android zařízení, jako Netflix, HBO, Waze, Spotify a mnohem více.
A v tom je zásadní výhoda oproti původnímu originálnímu systému nebo rozhraní vysílané z telefonu, které známe jako CarPlay nebo AndroidAuto.

CarPlay / AndroidAuto a proč je Android obrazovka lepší - rozdíl je, že nejsme naproti těmto systémům omezeni. Systém CarPlay / AndroidAuto je totiž pouze zjednodušené grafické rozhraní pár aplikací z mobilního zařízení, které je dělané tak, aby co nejméně upoutáválo řidičovu pozornost a podle toho je taky tak omezen. Nabídka aplikací či funkcí je pouze daná výrobci aplikací, které pro rozhraní CarPlay a AndroidAuto aplikace udělali a byli schváleny pro toto řidičské rozhraní CarPlay / AndroidAuto.
A těchto aplikací je o dost méně, než v samotném operačním systému mobilního zařízení jakým je Apple iOS nebo Google Android. Nemůžeme nijak pouštět videa, hrát hry a další, protože to výrobci neumožnili.
Proto do něj nelze libovolně vše instalovat jako do Android obrazovky. Více informací - Viz stránka o Android Auto a Apple CarPlay ZDE.

CarPlay a AndroidAuto je spíše vhodné pro uživatele, kteří nejsou nároční a chtějí do šroubku zanechat původní hardware, design vozu a postačí jim navigační aplikace, poslech hudby a její ovládání či podobné menší vychytávky.

 • V Android obrazovce ovšem můžeme mít integrovaný Apple CarPlay nebo i AndroidAuto.

Můžeme spustit tato rozhraní z telefonu přímo v rámci tohoto systému Android obrazovky. Obě varianty, jsou bezdrátové.
U levnějších a slabších Android zařízeních, které mají systém Android 10, je někdy nutná možnost zapojit speciální jednotku (dongle) do USB Android Obrazovky pro plnou bezproblémovou funkcionalitu.


Nevíte, jakou řadu vozu?
Vyhledat ve veřej. katalogu. Zadat posl. 7 znaků z VIN do pole "VIN kód".

nevím jak přidat

Nevíte, jaký máte typ iDrive nebo Navigace a podle toho nevíte určit, které informace se Vás týkají?


Ovládání

 • Všechny systémy mají dotykovou obrazovku.
 • Vozidla původně s multifunkční nebo ovládáním na středovém panelu (joystick / controller) - ovládá se tím i Android obrazovka. Ovladatelnost zůstává.
 • Pokud původně ovládání (joystick) na středovém panelu není, lze dodat.
 • U E9x/E8x řad jsou součástí montáže v ceně.
 • Původní dotyková tlačítka a plochy v interiéru s Android obrazovkou nereagují.

Zvuk / Audio / Zesilovač - jak se přenáší - informace dle typu výbavy a příplatky pro funkce

 • Výstup zvuku jsou vždy všechny původní reproduktory vozidla.
  Původní zesilovače a reproduktory zůstávají a využivají se.
  V původním iDrive je nutné mít trvale nastaveno poslech z AUX. Vozy bez iDrive nebo starší toto neřeší.
  V Android Obrazovce lze poslech mít pomocí bluetooth přenosu, USB vstupu nebo ze samotného systému. (aplikace které si nainstalujeme nebo z interní paměti)
  Android obrazovky mají svůj zvukový zesilovač, který ještě lépe prokreslí zvuk původní sestavy vozu.
 • Zvukový přenos technicky:
  Vozidlo se systémem iDrive NBT/EntryNav a novější (obvykle od 2013/03+), zvuk jde automaticky po zabudování Android obrazovky. Signál si bere ze sběrnice. Není nutno nic dopojovat.
 • Modely CIC, CCC a menší verze těchto iDrive, je potřeba obsadit AUX vstup, který se často nachází pod loketní opěrkou. Takže je zapojen AUX kabel do zdířky AUX a je protažen skrytě interiérem směrem k Android obrazovce.
 • Vozy BMW E65/E66: Musí se přikoupit optický dekodér pro fungující zvuk z Android zařízení a zapojí se místo CD Changeru, který je v palubce před sedačkou spolujezdce.
  Příplatek tam bývá cca 2000-3000kč za toto zařízení.
 • Vozy starších modelů (E38, E39, E46, E53, E83) - pokud se ve vozidle nachází zesilovač DSP (systém výbavy Hi-Fi system Professional) - musí se přikoupit dekodér pro zvuk - stejná věc jako zmíněno výše, pokud chceme ovládat původní hodnoty, které šli pouze přes původní rádio či navigační obrazovku.
  Jedná se o příplatek cca 2000kč vč. práce zabudování.
 • Vozy starších modelů (E38, E39, E46, E53, E83) původně s navigačním displejem - je potřeba prodlužovací svazek a jeho montáž. Výstupní zvuková jednotka se nachází v kufrovém prostoru vozidla. A proto se musí odtamtud až dopředu protáhnout nový svazek pro Android obrazovku.
  Příplatek tam bývá 2000-3000kč dle modelu vč. práce.

Zadní kamera a kamerový systém vozu (Příplatky, pokud vozidlo nemá)

 • Pokud vozidlo původně má zadní kameru/kamerový systém, zůstává a bude funkční. Vždy se při zařazení stupně zpátečky nebo stisku tlačírka pro kameru, kamera automaticky zobrazí na displeji. V některých případech následně musí vozidlo popojet nějakou vzdálenost dopředu, než se automaticky vypne a tím zpět přepne samo do Android systému. Po tuto dobu nemusí jít zvukový výstup, kvůli tomu, že běží parkovací senzory včetně akustického signálu pípání před překážkami.
 • Pokud vozidlo zadní kameru nemá, lze doinstalovat přímo pro Android systém aftermarketovou kameru, který se spustí při zařazení zpátečky.
 • Lze instalovat i kameru pro sledování dění před vozem. A daná kamera se pak ovládá aplikací, stejně jako kamery, které si běžně lidé instalují samostatně pro záznam obrazu před vozem a ovládají přímo ovládáním na kameře nebo příslušnou aplikací. Chování je tedy stejné, akorát lze navíc kameru ovládat přímo z Android obrazovky.
 • Ceny kamer jsou individuální podle náročnosti instalace, který se výrazně lyší dle typu karoserie a systému výbavy.

Vstup zvuku - Mikrofon (příplatky pokud nemá nebo je slabý)

 • Mikrofon - pokud vozidlo má již z výroby, využivá pro vstup při hovoru původní mikrofon vozu.
 • Pro systémy Navigation system Business (malé verze NAVI) nebo verze CCC/M-ASK je často doporučeno instalace aftermarket mikrofonu. Instalujeme tak, aby byl co nejméně vidět.
  Příplatek dle typu vozu, 800 Kč až 1900 Kč podle náročnosti montáže. Cena vč. práce.
 • Pokud vozidlo má systém iDrive NBT/CIC, tak vždy funguje původní mikrofon velmi dobře.
  Pokud má menší verzy iDrive (Business kód výbavy 606) nebo starší CCC - může být problém, že se původní mikrofon nedá plně využít nebo je vstup slabý.

Konektivita a spojení k systému

 • Wi-Fi
 • 4G/LTE modem - zařízení obsahuje modem umožňující mít internet ze SIM karty. Na displeji je obvykle skrytý slot pro SIM.
 • GPS anténa + WiFi anténa, které se připojují při montáži. (V ceně zařízení)
 • Samostatný ekvalizér pro úpravu zvukového výstupu - má vlastní zesilovač. Samozřejmě může zůstat tzv. plochý pro zachování odladění zvuku z původního iDrive
 • Bluetooth 5.0

Cenové rozpětí vč. montáže

 • Většina systému bez příslušenství: 12900 až 18900 Kč
 • Přesná cena vždy upřesněna individuální nabídkou před objednávkou, podle konkrétního vozu po uvedení posl. 7 znaků z VIN!

Montáže od nás

Záruka

 • Profesionálně při dodržení kvality odvedené montáže i výrobku

Záruka

 • 2 roky na každý výrobek a montáž!

Řádný doklad

 • Dostanete pro každou montáž

Jsou na výběr možnosti lyšící se hlavně podle velikosti operační paměti, velikosti interní paměti zařízení a velikosti displeje.

Levnější a zároveň to minimum co doporučjeme je konfigurace 4GB Ram + 64GB interní paměť, která se jeví dlouhodobě stabilně. Slabší verze může omezovat a zpomalovat nativní funkce zařízení. Běžně tato zařízení mají systém Android 10 - dlouhodobě stabilní a odladěné - což považujeme jako minimum.

Aktuální informace k verzím od roku 2023
Dnes již jsou zařízení, která obsahují operační systém Android 12 a vzhled menu jako poslední verze originálního iDrive - řiká se ji ID8. V kombinaci procesoru Snapdragon 662 se jedná o jednu z posledních verzí, které jsou velmi svižné a funkční. A navíc vzhled ID8 opravdu přidává na kráse celého systému.
V těchto případech lze dokonce zakoupit variantu s 8GB RAM a 256GB intertní paměti. V těchto případech ovšem bývá cena i mírně vyšší.

Cena se může lyšit dle modelu a jeho složitosti zapojení, vždy je upřesněno u konkrétního případu. A dále může být nutné příplatků za případná žádaná příslušenství jako instalace zadní kamery a dalších.

Možnosti nejčastějších výběrů displeje:
Pro F řady - 10.25" nebo 12.3"
Pro E řady - 8.8" nebo 10.25"
Vyší úhlopříčka ve většine případů znamená vyšší rozlišení (Full HD) 1920 x 1080 a menší verze bývá (HD-720p) 1280 x 720

Výběr operační paměti s velikostí kapacity interní paměti pro ukládání souborů a instalaci aplikací
4GB RAM + 64GB interní pamět

6GB RAM + 64GB interní pamět

6GB RAM + 128GB interní pamět
8GB RAM + 256GB interní pamět

Ukázka Android obrazovkového systému

Služby
Kontakt
Nejsme jen v Praze.

Poptávka je nezávazná. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle podmínek GDPR.
magnifiercross