0
0,00  0 položek

Žádné produkty v košíku.

Programování - Flash.

Přepisování celých jednotek nebo jejich částí
RokaWorks / Služby / Služby / Programování - Flash

Programování - Přepis jednotky může znamenat:

  • Přepis celého obsahu dat jednotky za účelem řešení závad
  • Aktualizace softwaru i více jednotek za účelem optimalizace a lepšího chování vozidla originálním softwarem a daty BMW.
  • Změna dat části jednotky za účelem možnosti vyměnit konkrétní jednotku a mít ji plně funkční.

Proč tuto službu nechat vykonat u nás?

  • Disponujeme OEM originálním specializovaným vybavením, pro vozidla koncernu BMW, které používáme pro maximální zodpovědnost a nejlepší výsledek, tak jak to má být - jako na místech u výrobce.
  • Používáme profesionální stabilizované zdroje při programování, které udržují i při vysoké zátěži správné napětí ve vozidle pro vyhnutí se pádu či poruchy elektroniky vozidla.
  • V případě potřeb používáme originální online systém, jako partneři BMW do něj máme přístup.

Celková aktualizace

Celková aktualizace zahrnuje aktualizaci celkového softwaru Vašeho automobilu. Průměrně trvá 30min až 1d.

2000 až 5000,- Kč

Individuální programování

Individuálně Vám upravíme jednotlivé jednotky na přání či dle potřeby. Cena se odvíjí podle náročnosti.

1000 až 5000,- Kč

Aktualizace a jakýkoliv přepis obsahu jednotky, sebou nese vždy rizika (i když v praxi mizivé šance) ale i tak je potřeba brát zřetel. Může k tomu dojít např. pokud bude nějaká jednotka či elektronika mít špatný software nebo instalaci z důvodu předešlé neodborné manipulace dat, nebo bude hardware/software opotřebovaný a v zhoršeném stavu, může selhat a bude se muset pak opravit nebo vyměnit za funkční. Toto případné riziko bere na své náklady majitel vozu. 

Často kladené dotazy:

"Proč přepsat jednotku motoru ojetého vozidla?"

Časté použití - flashování motorové jednotky. Důvod? V dnešní době upravuje jednotky kde kdo a často jsou upravované ve vozidlech, která nejsou v optimálním a dobrém stavu. Když se závadnost opotřebováváním motoru prohlubuje, tak se upravený software jednotky může chovat kontraproduktivně a napáchá více škod než by byl originální software schopen zvládnout si s tím sám poradit. V některých případech je závada i zatajována upraveným softwarem. Originální software má také za úlohu poradit si v kolizních situacích nebo adaptovat směs podle situací tak, aby motor mohl běžet co nejoptimálněji jak je možné, cemuž upravený software může bránit. Nesprávně upravený software může často zkreslovat a způsobovat naopak zbytečně větší závadnost. Několikrát jsme byli svědky, že jen flashnutím motorové jednotky na správný originální software vyřešil závady. Nebo také odhalil skutečné závady, jako například zatajovaný vadný filtr pevných částic, kdy v upraveném softwaru bylo nasimulované správné chování ačkoliv skutečnost byla taková, že byl přicpaný a mohlo tím dojít k požáru nebo prasknutí drahého filtru DPF - zbytečně.

"Lze zjistit zda mám "chip" neboli upravený software motoru?"

Lze i nelze. Nelze snadno a rychle přes diag. zásuvku OBD. Aneb mnoho jednotek nelze vyčíst celé přes OBD a porovnat s originálními daty. Pouze po vyjmutí, vyčtení externě mimo vozidlo a následného porovnání dat s originálním obsahem. Vzhledem k časové náročnosti této činnosti, je rychlejší a lepší rovnou přepsat čistým originálním softwarem, porovnat chovani a měření vozidla po přepisu originálním softwarem.

"Jak mohu vědět, zda potřebuji přepsat motorovou jednotku originálním softwarem z důvodu odhalení, zda je závada v softwaru nebo motoru?"

Pokud je podezření, je lepší to udělat. Není to argumentace za vnucením služby, ale protože se často vyskytují ve vozidlech neodborné úpravy nebo skrývání závad za účelem prodělání úspěšné STK.  Je to snažší a zásadně rychlejší diagnostikovat na originálním softwaru s jistotou, že máme sériový stav, na kterém můžeme zakládat my i vy.

Služby
Kontakt
Nejsme jen v Praze.

Poptávka je nezávazná. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle podmínek GDPR.
magnifiercross